Kaltura Media (1.0.3) - en to fr translation catalogue (9 entries)

en: Default
fr: Par défaut

en: Add
fr: Ajouter

en: Domain
fr: Domaine

en: General
fr: Général

en: Default value
fr: Valeur par défaut

en: @path is not a valid path.
fr: @path n'est pas un chemin valide.

en: Thumbnails location
fr: Emplacement des vignettes

en: Thumbnails will be fetched from the provider for local usage. This is the URI of the directory where they will be placed.
fr: Les vignettes seront récupérées depuis la source locale. Ceci est l'URI du répertoire dans lequel elles seront placées.

en: Could not download remote thumbnail from {url}.
fr: Impossible de télécharger la vignette distante depuis {url}.
