Kaltura Media (1.0.3) - en to ru translation catalogue (9 entries)

en: Default
ru: По умолчанию

en: Add
ru: Добавить

en: Domain
ru: Домен

en: General
ru: Общий

en: Default value
ru: Значение по умолчанию

en: @path is not a valid path.
ru: @path не является допустимым путем.

en: Thumbnails location
ru: Расположение миниатюр

en: Thumbnails will be fetched from the provider for local usage. This is the URI of the directory where they will be placed.
ru: Миниатюры будут получены от поставщика для локального использования. Это URI каталога, в который они будут помещены.

en: Could not download remote thumbnail from {url}.
ru: Не удалось загрузить миниатюру с {url}.
