Kaltura Media (1.0.4) - en to es translation catalogue (8 entries)

en: Default
es: Por defecto

en: Add
es: Agregar

en: Domain
es: Dominio

en: Default value
es: Valor predeterminado

en: @path is not a valid path.
es: @path no es una ruta válida.

en: Thumbnails location
es: Ubicación de las miniaturas

en: Thumbnails will be fetched from the provider for local usage. This is the URI of the directory where they will be placed.
es: Las miniaturas se obtendrán del proveedor para uso local. Esta es la URI del directorio donde se colocarán.

en: Could not download remote thumbnail from {url}.
es: No se pudo descargar la miniatura remota de {url}.
