Kaltura Media (1.0.4) - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: Default
pt: Padrão

en: Add
pt: Adicionar

en: Domain
pt: Domínio

en: General
pt: Geral

en: Default value
pt: Valor padrão

en: @path is not a valid path.
pt: @path não é um caminho válido.

en: Thumbnails location
pt: Localização das miniaturas

en: Thumbnails will be fetched from the provider for local usage. This is the URI of the directory where they will be placed.
pt: Miniaturas serão trazidas do provedor para uso local. Esta é a URI do diretório onde elas serão colocadas.

en: Could not download remote thumbnail from {url}.
pt: Não foi possível baixar a miniatura remota de {url}.
