Kamihaya CMS (all releases) - en to ar translation catalogue (93 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Status
ar: الحالة

en: Content
ar: المحتوى

en: Type
ar: النوع

en: List
ar: لائحة

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: Read more
ar: اقرأ المزيد

en: more
ar: المزيد

en: On
ar: في

en: view
ar: عرض

en: File
ar: ملف

en: Tag
ar: وسم

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Country
ar: الدولة

en: Weight
ar: الوزن

en: Link
ar: رابط

en: Image
ar: الصورة

en: Center
ar: المركز

en: Category
ar: التصنيف

en: Go to previous page
ar: الذهاب إلى الصفحة السابقة

en: Go to next page
ar: الذهاب إلى الصفحة التالية

en: Default
ar: الافتراضي

en: Top
ar: الأعلى

en: Small
ar: صغير

en: Large
ar: كبير

en: Views
ar: الرؤى

en: Teaser
ar: موجز

en: Text
ar: نص

en: ID
ar: المعرف ID

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: file
ar: ملف

en: Created
ar: الإنشاء

en: All
ar: الكل

en: Block
ar: الصندوق

en: Page
ar: الصفحة

en: Bottom
ar: الأسفل

en: Off
ar: إيقاف

en: Score
ar: الدرجة

en: Filter
ar: انتقاء

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: Medium
ar: متوسط

en: Address
ar: العنوان

en: Desc
ar: تنازلي

en: Directory
ar: الدليل

en: Start
ar: البداية

en: End
ar: النهاية

en: Align
ar: المحاذاة

en: Background color
ar: لون الخلفية

en: Text color
ar: لون النص

en: Color
ar: اللون

en: First name
ar: الاسم الشخصي

en: Last name
ar: الاسم العائلي

en: Position
ar: الوضع

en: Profile
ar: ملفات المستخدمين

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: author
ar: مؤلف

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: People
ar: الأشخاص

en: Video
ar: فيديو

en: Style
ar: نمط

en: Changed
ar: تم التغير

en: Document
ar: وثيقة

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: by
ar: كتبه

en: Next page
ar: الصفحة التالية

en: Apply
ar: تطبيق

en: Go to first page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأولى

en: Go to last page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأخيرة

en: 1 minute
ar: دقيقة واحدة

en: Editor
ar: محرر

en: parent
ar: الأم

en: Source code
ar: شفرة المصدر

en: Telephone
ar: هاتف

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Promote to front page
ar: رَقِّ للصفحة الرئيسية

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: File download
ar: تنزيل الملف

en: - All -
ar: - الكل -

en: Sidebar first
ar: العمود الجانبي الأول

en: Show as expanded
ar: الإظهار بشكل موسع

en: Sidebar second
ar: الشريط الجانبي الثاني

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
