Kamihaya CMS (1.31.0) - en to it translation catalogue (150 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Status
it: Stato

en: Content
it: Contenuto

en: Type
it: Tipo

en: List
it: Elenco

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: Read more
it: Leggi tutto

en: more
it: altro

en: On
it: Acceso

en: view
it: mostra

en: Tag
it: Etichetta

en: Reset
it: Ripristina

en: Country
it: Paese

en: Weight
it: Peso

en: Image
it: Immagine

en: Center
it: Centro

en: Category
it: Categoria

en: Name
it: Nome

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Help
it: Aiuto

en: Default
it: Predefinito

en: Top
it: In cima

en: Small
it: Piccolo

en: Large
it: Grande

en: Views
it: Viste

en: Teaser
it: Anteprima

en: Text
it: Testo

en: Content type
it: Tipo di contenuto

en: Email
it: E-mail

en: Created
it: Creato

en: All
it: Tutti

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Block
it: Blocco

en: Page
it: Pagina

en: Bottom
it: In fondo

en: User picture
it: Immagine utente

en: Off
it: Spento

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Score
it: Punteggio

en: Filter
it: Filtra

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Textfield
it: Campo testo

en: 1 day
it: 1 giorno

en: Medium
it: Medio

en: Start Date
it: Data di Inizio

en: Unlimited
it: Nessun limite

en: Address
it: Indirizzo

en: Desc
it: Disc

en: Company
it: Azienda

en: Directory
it: Cartella

en: Example
it: Esempio

en: Start
it: Inizio

en: End
it: Fine

en: Align
it: Allinea

en: Background color
it: Colore dello sfondo

en: Text color
it: Colore del testo

en: Color
it: Colore

en: First name
it: Nome

en: Last name
it: Cognome

en: Link text
it: Testo del collegamento

en: Teaser List
it: Elenco Anteprime

en: Operator
it: Operatore

en: Position
it: Posizione

en: Latest
it: Ultimo

en: Profile
it: Profilo

en: First Name
it: Nome

en: Last Name
it: Cognome

en: Latitude
it: Latitudine

en: Longitude
it: Longitudine

en: Sort by
it: Ordina per

en: Condition
it: Condizione

en: Gender
it: Sesso

en: Male
it: Maschio

en: Female
it: Femmina

en: Birthday
it: Data di nascita

en: Authored on
it: Creato il

en: Hidden
it: Nascosto

en: Messages
it: Messaggi

en: author
it: autore

en: Greater than
it: Maggiore di

en: Equal to
it: Uguale a

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: People
it: Persone

en: Style
it: Stile

en: Cart
it: Carrello

en: Changed
it: Modificato

en: Document
it: Documento

en: Documents
it: Documenti

en: Resume
it: Ripresa

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: by
it: da

en: Tabs
it: Schede

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Apply
it: Applica

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: 1 minute
it: 1 minuto

en: @count minutes
it: @count minuti

en: parent
it: padre

en: Source code
it: Codice sorgente

en: Telephone
it: Telefono

en: Offset
it: Scostamento

en: Promote to front page
it: Promuovi in prima pagina

en: Field mapping
it: Mappatura campi

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Paragraph
it: Paragrafo

en: Choose
it: Scegli

en: File download
it: Download file

en: Main navigation
it: Navigazione principale

en: Input type
it: Tipo di input

en: Video file
it: File video

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Compact
it: Compatto

en: Pagination
it: Paginazione

en: Search form
it: Form di ricerca

en: Powered by Drupal
it: Realizzato con Drupal

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Your virtual face or picture.
it: Il tuo viso virtuale o la tua immagine.

en: Footer Bottom
it: Piè di pagina inferiore

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Sidebar first
it: Prima barra laterale

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Show as expanded
it: Mostra figli

en: Sidebar second
it: Seconda barra laterale

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: The email address %mail is not valid.
it: L'indirizzo e-mail %mail non è valido.

en: Hide filter
it: Nascondi filtro

en: Master
it: Principale

en: Headings
it: Intestazioni

en: Paragraphs
it: Paragrafi

en: Full HTML
it: HTML completo

en: Featured content
it: Contenuti in evidenza

en: Last page
it: Ultima pagina

en: Selector label
it: Etichetta del selettore

en: Site branding
it: Branding del sito

en: First page
it: Prima pagina

en: Submitted by @author_name on @date
it: Inviato da @author_name il @date

en: Primary admin actions
it: Azioni di amministrazione principali

en: User account menu
it: Menu profilo utente

en: Select entities
it: Seleziona entità
