Kamihaya CMS (1.31.0) - en to th translation catalogue (79 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Title
th: หัวข้อ

en: Status
th: สถานะ

en: Type
th: ประเภท

en: List
th: ดูลิสต์

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Read more
th: อ่านต่อ

en: On
th: เปิด

en: File
th: ไฟล์

en: Country
th: ประเทศ

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Link
th: ลิงค์

en: Category
th: หมวดหมู่

en: Go to previous page
th: ไปหน้าก่อน

en: Go to next page
th: ไปหน้าถัดไป

en: Small
th: เล็ก

en: Large
th: ใหญ่

en: Views
th: ดู

en: Text
th: ข้อความ

en: 1 hour
th: 1 ชั่วโมง

en: ID
th: ไอดี

en: Content type
th: ชนิดของเนื้อหา

en: Email
th: อีเมล

en: file
th: แฟ้ม

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: All
th: ทั้งหมด

en: Logo
th: โลโก้

en: Off
th: ปิด

en: Score
th: คะแนน

en: Width
th: ความกว้าง

en: Height
th: ความสูง

en: Medium
th: ปานกลาง

en: Start Date
th: วันที่เริ่มต้น

en: Unlimited
th: ไม่จำกัด

en: Address
th: ที่อยู่

en: Company
th: บริษัท

en: Text color
th: สีของข้อความ

en: Color
th: สี

en: First name
th: ชื่อ

en: Last name
th: นามสกุล

en: Link text
th: ลิงค์ข้อความ

en: Operator
th: ผู้ประกอบการ

en: Position
th: ตำแหน่ง

en: Profile
th: ประวัติผู้ใช้

en: Condition
th: เงื่อนไข

en: Authored on
th: โพสต์เมื่อ

en: Hidden
th: ซ่อน

en: Messages
th: ข้อความ

en: author
th: ผู้เขียน

en: Greater than
th: มากกว่า

en: People
th: บุคคล

en: Video
th: วีดีโอ

en: Cart
th: ตะกร้า

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: ‹ Previous
th: ‹ previous

en: Next ›
th: next ›

en: by
th: โดย

en: Go to first page
th: ไปหน้าแรก

en: Go to last page
th: ไปหน้าสุดท้าย

en: 1 minute
th: 1 นาที

en: Editor
th: แก้ไข

en: parent
th: ลำดับชั้น

en: Telephone
th: โทรศัพท์

en: Promote to front page
th: แสดงในหน้าแรก

en: Skip to main content
th: ข้ามไปยังเนื้อหาหลัก

en: Zoom
th: ขยายใหญ่

en: File download
th: วิธีการดาวน์โหลด

en: Search form
th: ฟอร์มค้นหา

en: « First
th: « first

en: Last »
th: last »

en: Your virtual face or picture.
th: เลือกรูปภาพจากคอมพิวเตอร์ของคุณ

en: Sidebar first
th: แถบข้างแรก

en: Show as expanded
th: แสดงเป็นแบบขยาย

en: Sidebar second
th: แถบข้างที่สอง

en: Previous page
th: หน้าก่อนหน้า

en: Product list
th: เรียงลำดับรูปสินค้า

en: Link to user
th: ลิงก์ไปยังผู้ใช้

en: First page
th: หน้าแรก
