Kamihaya CMS (1.32.0) - en to sv translation catalogue (183 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Content
sv: Innehåll

en: Type
sv: Typ

en: List
sv: Lista

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: Language
sv: Språk

en: Read more
sv: Läs mer

en: more
sv: mer

en: On
sv: På

en: License
sv: Licens

en: view
sv: visa

en: File
sv: Fil

en: Tag
sv: Etikett

en: Reset
sv: Återställ

en: Country
sv: Land

en: Weight
sv: Vikt

en: Link
sv: Länk

en: Image
sv: Bild

en: Center
sv: Centrerad

en: Category
sv: Kategori

en: Name
sv: Namn

en: Go to previous page
sv: Gå till föregående sida

en: Go to next page
sv: Gå till nästa sida

en: Help
sv: Hjälp

en: Default
sv: Förvald

en: Top
sv: Överst

en: Small
sv: Liten

en: Large
sv: Stor

en: Views
sv: Vyer

en: Teaser
sv: Ingress

en: 1 hour
sv: 1 timme

en: Content type
sv: Innehållstyp

en: Email
sv: E-post

en: file
sv: fil

en: Created
sv: Skapad

en: FAQ
sv: Frågor och svar

en: All
sv: Alla

en: Page title
sv: Sidtitel

en: Page
sv: Sida

en: Left side
sv: Vänster sida

en: Right side
sv: Höger sida

en: Bottom
sv: Längst ned

en: Logo
sv: Logotyp

en: Off
sv: Av

en: Footer
sv: Sidfot

en: Score
sv: Poäng

en: Filter
sv: Filtrera

en: Promoted to front page
sv: Visas på startsidan

en: API Key
sv: API-nyckel

en: Width
sv: Bredd

en: Height
sv: Höjd

en: Textfield
sv: Textfält

en: 1 day
sv: 1 dag

en: Medium
sv: Mellan

en: Start Date
sv: Startdatum

en: Unlimited
sv: Obegränsad

en: Address
sv: Adress

en: Desc
sv: Fallande

en: Company
sv: Företag

en: Directory
sv: Katalog

en: Example
sv: Exempel

en: Start
sv: Från

en: End
sv: Till

en: Align
sv: Justera

en: Background color
sv: Bakgrundsfärg

en: Text color
sv: Textfärg

en: Color
sv: Färg

en: Logo URL
sv: URL till logga

en: First name
sv: Förnamn

en: Last name
sv: Efternamn

en: Link text
sv: Länktext

en: Teaser List
sv: Sammanfattningslista

en: Latest
sv: Senaste

en: Profile
sv: Profil

en: Latitude
sv: Latitud

en: Longitude
sv: Longitud

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Condition
sv: Villkor

en: Gender
sv: Kön

en: Male
sv: Man

en: Female
sv: Kvinna

en: Birthday
sv: Födelsedag

en: Authored on
sv: Författad

en: Hidden
sv: Dold

en: Messages
sv: Meddelanden

en: Token
sv: Ersättningstecken

en: less than
sv: mindre än

en: less than or equal to
sv: mindre än eller lika med

en: Map width
sv: Kartbredd

en: Map height
sv: Karthöjd

en: author
sv: författare

en: Fixed
sv: Fast

en: Greater than
sv: Större än

en: Equal to
sv: Lika med

en: Left
sv: Vänster

en: Right
sv: Höger

en: People
sv: Personer

en: Style
sv: Stil

en: Cart
sv: Varukorg

en: Changed
sv: Ändrad

en: Document
sv: Dokument

en: Documents
sv: Dokument

en: Resume
sv: Återuppta

en: ‹ Previous
sv: ‹ Föregående

en: Next ›
sv: Nästa ›

en: by
sv: av

en: Tabs
sv: Flikar

en: Next page
sv: Nästa sida

en: Apply
sv: Applicera

en: Go to first page
sv: Gå till första sidan

en: Go to last page
sv: Gå till sista sidan

en: 1 minute
sv: 1 minut

en: @count minutes
sv: @count minuter

en: @count hours
sv: @count timmar

en: 1 week
sv: 1 vecka

en: Editor
sv: Redaktör

en: parent
sv: ovanliggande

en: Source code
sv: Källkod

en: Auto
sv: Automatiskt

en: Border color
sv: Kantfärg

en: Telephone
sv: Telefon

en: Offset
sv: Kompensera

en: Promote to front page
sv: Visa på startsidan

en: Field mapping
sv: Mappning av fält

en: Skip to main content
sv: Hoppa till huvudinnehåll

en: Paragraph
sv: Paragraf

en: Choose
sv: Välj

en: File download
sv: Nedladdning av fil

en: Main navigation
sv: Huvudmeny

en: Input type
sv: Inmatningstyp

en: Video file
sv: Videofil

en: Checkbox
sv: Kryssruta

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Compact
sv: Kompakt

en: Pagination
sv: Paginering

en: Search form
sv: Sökformulär

en: Powered by Drupal
sv: Drivs av Drupal

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Your virtual face or picture.
sv: Ditt virtuella ansikte eller bild.

en: Footer Bottom
sv: Sidfot Nederst

en: Breadcrumbs
sv: Länkstigar

en: Main content
sv: Huvudinnehåll

en: Sidebar first
sv: Första sidospalt

en: Main page content
sv: Huvudsakligt sidinnehåll

en: Show as expanded
sv: Visa som utfälld

en: Sidebar second
sv: Andra sidospalt

en: API URL
sv: URL för API

en: Previous page
sv: Föregående sida

en: The email address %mail is not valid.
sv: E-postadressen %mail är inte giltig.

en: Asc
sv: Stigande

en: Accordion item
sv: Hopfällbar punkt

en: Product list
sv: Varulista

en: Hide filter
sv: Dölj filter

en: Master
sv: Huvud

en: Cookie name
sv: Namn för cookie

en: Headings
sv: Rubriker

en: @type field.
sv: Fält @type.

en: Paragraphs
sv: Paragrafer

en: Full HTML
sv: Fullständig HTML

en: -Select-
sv: -Välj-

en: Last page
sv: Sista sidan

en: Button label
sv: Etikett för knapp

en: Link to user
sv: Länka till användare

en: Modal width
sv: Modalbredd

en: Site branding
sv: Webbplatsens varumärke

en: First page
sv: Första sidan

en: Submitted by @author_name on @date
sv: Inlagt av @author_name @date

en: Primary admin actions
sv: Primära administratörsåtgärder

en: User account menu
sv: Meny för användarkonto

en: Entity browser
sv: Objektläsare

en: @label tokens.
sv: Ersättningstecken @label.

en: Go to page @key
sv: Gå till sida @key

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
sv: Arkiverad

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
sv: Utkast

[ctx: Workflow state label]
en: Published
sv: Publicerad

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
sv: Arkiverad

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
sv: Skapa nytt utkast

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
sv: Publicera
