Kamihaya CMS (1.41.0) - en to cs translation catalogue (162 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Title
cs: Nadpis

en: Body
cs: Text

en: Status
cs: Stav

en: Content
cs: Obsah

en: Type
cs: Typ

en: List
cs: Seznam

en: Actions
cs: Akce

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Description
cs: Popis

en: Language
cs: Jazyk

en: Read more
cs: Číst dál

en: more
cs: více

en: Quantity
cs: Množství

en: On
cs: Zapnuto

en: view
cs: zobrazit

en: File
cs: Soubor

en: Tag
cs: Štítek

en: None
cs: Žádné

en: Country
cs: Země

en: Weight
cs: Váha

en: Link
cs: Odkaz

en: Image
cs: Obrázek

en: Center
cs: Na střed

en: Category
cs: Kategorie

en: Name
cs: Jméno

en: Go to previous page
cs: Přejít na předchozí stranu

en: Go to next page
cs: Přejít na další stranu

en: Help
cs: Nápověda

en: Default
cs: Výchozí

en: Top
cs: Nahoru

en: Small
cs: Malý

en: Large
cs: Velký

en: Teaser
cs: Úvodník

en: Back to top
cs: Zpět nahoru

en: Content type
cs: Typ obsahu

en: Email
cs: E-mail

en: file
cs: soubor

en: Error
cs: Chyba

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Node
cs: Uzly

en: Create
cs: Vytvořit

en: Horizontal
cs: Vodorovný

en: Vertical
cs: Svislý

en: All
cs: Vše

en: Page title
cs: Název stránky

en: Block
cs: Blok

en: Page
cs: Stránka

en: Bottom
cs: Dole

en: User picture
cs: Obrázek uživatele

en: Off
cs: Vypnuto

en: Header
cs: Hlavička

en: Footer
cs: Patička

en: Score
cs: Skóre

en: Filter
cs: Filtr

en: Promoted to front page
cs: Zobrazit na titulní stránce

en: Nodes
cs: Uzly

en: Width
cs: Šířka

en: Height
cs: Výška

en: Textfield
cs: Textové pole

en: 1 day
cs: 1 den

en: Medium
cs: Střední

en: Media
cs: Média

en: Start Date
cs: Datum začátku

en: Price
cs: Cena

en: Unlimited
cs: Neomezené

en: Address
cs: Adresa

en: Desc
cs: Sestupně

en: Company
cs: Společnost

en: Directory
cs: Adresář

en: Example
cs: Příklad

en: Start
cs: Začátek

en: End
cs: Konec

en: Align
cs: Zarovnání

en: Background color
cs: Barva pozadí

en: Text color
cs: Barva textu

en: Color
cs: Barvy

en: Logo URL
cs: URL loga

en: First name
cs: Jméno

en: Last name
cs: Příjmení

en: Link text
cs: Text odkazu

en: Teaser List
cs: Výpis upoutávek

en: Operator
cs: Operátor

en: Position
cs: Pozice

en: Profile
cs: Profil

en: Close
cs: Zavřít

en: First Name
cs: Jméno

en: Last Name
cs: Příjmení

en: Latitude
cs: Zeměpisná šířka

en: Longitude
cs: Zeměpisná délka

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Condition
cs: Podmínka

en: Authored on
cs: Vytvořeno dne

en: Hidden
cs: Skryté

en: Messages
cs: Zprávy

en: author
cs: autor

en: Fixed
cs: Pevná

en: Empty
cs: Prázdný

en: Greater than
cs: Větší než

en: People
cs: Uživatelé

en: Read More
cs: Číst dál

en: Style
cs: Styl

en: Group Name
cs: Název skupiny

en: Cart
cs: Nákupní košík

en: Product
cs: Produkt

en: Changed
cs: Změněno

en: Completed
cs: Dokončené

en: Documents
cs: Dokumenty

en: New
cs: Nové

en: ‹ Previous
cs: ‹ Předchozí

en: Next ›
cs: Následující ›

en: by
cs: od

en: Tabs
cs: Záložky

en: Complete
cs: Dokončit

en: Next page
cs: Následující stránka

en: Apply
cs: Použít

en: Go to first page
cs: Přejít na první stranu

en: Go to last page
cs: Přejít na poslední stranu

en: Double
cs: Dvojité

en: Above
cs: Nad

en: 1 minute
cs: 1 minuta

en: parent
cs: nadřazený

en: Source code
cs: Zdrojový kód

en: Border color
cs: Barva okraje

en: Telephone
cs: Telefon

en: Offset
cs: Posun

en: Promote to front page
cs: Zobrazit na titulní stránce

en: Skip to main content
cs: Přejít k hlavnímu obsahu

en: Or
cs: Nebo

en: File download
cs: Stažení souboru

en: Main navigation
cs: Hlavní navigace

en: color
cs: barva

en: Input type
cs: Typ vstupu

en: Video file
cs: Video soubor

en: And
cs: A

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Compact
cs: Kompaktní

en: Search form
cs: Vyhledávání

en: Powered by Drupal
cs: Běží na Drupalu

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: CSS Class
cs: CSS třída

en: Your virtual face or picture.
cs: Váš avatar nebo profilový obrázek.

en: Breadcrumbs
cs: Drobečková navigace

en: Main content
cs: Hlavní obsah

en: Sidebar first
cs: První postranní panel

en: Main page content
cs: Obsah hlavní stránky

en: Show as expanded
cs: Zobrazit rozbalené

en: Secret
cs: Klíč

en: Sidebar second
cs: Druhý postranní panel

en: Previous page
cs: Předchozí stránka

en: The email address %mail is not valid.
cs: Emailová adresa %mail není platná.

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Hide filter
cs: Skrýt filtr

en: Master
cs: Nadřízené

en: Full HTML
cs: Plné HTML

en: Last page
cs: Poslední stránka

en: Product category
cs: Kategorie produktů

en: Submitted by @author_name on @date
cs: Napsal uživatel @author_name dne @date

en: User account menu
cs: Menu uživatelského účtu

en: Dialog title
cs: Nadpis dialogového okna
