Kamihaya CMS (1.45.0) - en to km translation catalogue (79 entries)

en: Home
km: ដើម

en: Title
km: ចំណង​ជើង

en: Body
km: តួ

en: Status
km: ស្ថានភាព

en: Content
km: មាតិកា

en: Type
km: ប្រភេទ

en: List
km: បញ្ជី

en: Actions
km: អំពើ

en: Cancel
km: បោះបង់

en: Remove
km: យកចេញ

en: Description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា

en: Language
km: ភាសា

en: Read more
km: អាន​បន្ថែម

en: more
km: បន្ថែមទៀត

en: view
km: មើល​

en: File
km: ឯកសារ

en: None
km: គ្មាន

en: Weight
km: ភាព​សំខាន់

en: Link
km: តំណ

en: Image
km: រូប​ភាព

en: Center
km: កណ្តាល

en: Category
km: ប្រភេទ

en: Name
km: ឈ្មោះ

en: Go to previous page
km: ទៅ​ទំព័រ​មុន

en: Go to next page
km: ទៅ​ទំព័រ​បន្ទាប់

en: Help
km: ជំនួយ

en: Default
km: លំនាំដើម

en: Top
km: កំពូល

en: Small
km: តូច

en: Large
km: ធំ

en: Teaser
km: ចំណោទ​បញ្ហា

en: Text
km: អត្ថបទ

en: Email
km: អ៊ីមែល

en: Error
km: កំហុស

en: Created
km: បាន​បង្កើត

en: Node
km: ថ្នាំង

en: Create
km: បង្កើត

en: All
km: ទាំងអស់

en: Page title
km: ចំណងជើង​ទំព័រ

en: Block
km: ប្លុក

en: Page
km: ទំព័រ

en: Bottom
km: បាត

en: Logo
km: រូប​សញ្ញា

en: Header
km: បឋម​កថា

en: Footer
km: បាតកថា

en: Promoted to front page
km: ផ្សាយ​ទៅ​ទំព័រ​មុខ

en: Nodes
km: ថ្នាំង

en: Width
km: ទទឹង

en: Height
km: កម្ពស់

en: Medium
km: មធ្យម

en: Media
km: មេឌៀ

en: Unlimited
km: មិន​កំណត់

en: Background color
km: ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ

en: Text color
km: ពណ៌​អត្ថបទ

en: Color
km: ពណ៌

en: Profile
km: ទម្រង់

en: Close
km: បិទ

en: Hidden
km: ដែល​លាក់

en: Empty
km: ទទេ

en: Greater than
km: ​ធំជាង

en: Left
km: ឆ្វេង

en: Right
km: ស្តាំ

en: People
km: មនុស្ស

en: by
km: តាម​​

en: Go to first page
km: ទៅ​ទំព័រ​ដំបូង​

en: Go to last page
km: ទៅ​ទំព័រ​ចុងក្រោយ​

en: Above
km: ខាង​លើ

en: Promote to front page
km: ផ្សាយ​ទៅ​​ទំព័រ​មុខ

en: Skip to main content
km: រំលង​​ទៅ​មាតិកា​សំខាន់​

en: Or
km: ឬ

en: - Select -
km: - ជ្រើស -

en: File download
km: ការ​ទាញ​យក​ឯកសារ

en: color
km: ពណ៌

en: Search form
km: សំណុំ​បែបបទ​ស្វែងរក

en: Powered by Drupal
km: ដំណើរ​ការ​ដោយ​​ Drupal

en: Sidebar first
km: របារ​ចំហៀង​មុន

en: Main page content
km: មាតិកា​ទំព័រ​មេ

en: Show as expanded
km: បង្ហាញ​ជា​រង្វើល

en: Sidebar second
km: របារ​ចំហៀង​នៅ​ទីពីរ
