Kamihaya CMS (1.47.0) - en to mr translation catalogue (70 entries)

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Content
mr: साहित्य

en: Type
mr: प्रकार

en: List
mr: यादी

en: Actions
mr: कृती

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Read more
mr: अधिक वाचा

en: more
mr: आणखी

en: Quantity
mr: प्रमाण

en: On
mr: वर

en: License
mr: परवाना

en: view
mr: दाखवा

en: Major
mr: मुख्य

en: File
mr: फाईल

en: None
mr: काहीच नाही

en: Country
mr: देश

en: Weight
mr: मुल्य

en: Link
mr: दुवा

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Center
mr: मध्य

en: Category
mr: वर्ग

en: Go to previous page
mr: मागच्या पानावर जा

en: Go to next page
mr: पुढच्या पानावर जा

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Help
mr: मदत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Background
mr: पार्श्वभूमी

en: Small
mr: लहान

en: Large
mr: मोठे

en: Views
mr: याद्या

en: Text
mr: अक्षर

en: 1 hour
mr: एक तास

en: ID
mr: आय डी

en: Email
mr: ईमेल

en: Error
mr: तृटी

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Node
mr: शाखा

en: All
mr: सर्व

en: Page title
mr: पृष्ठ शीर्षक

en: Block
mr: भाग

en: Page
mr: पान

en: Logo
mr: प्रतिक-चिन्ह

en: PHP
mr: पी एच  पी

en: Off
mr: बंद

en: Width
mr: लांबी

en: Height
mr: उंची

en: 1 day
mr: १ दिवस

en: Start Date
mr: सुरुवातीचा दिनांक

en: Price
mr: किंमत

en: Unlimited
mr: अमर्यादित

en: Address
mr: पत्ता

en: Google Map
mr: गूगल नकाशा

en: Example
mr: उदाहरण

en: Text color
mr: अक्षराचा रंग

en: Color
mr: रंग

en: Position
mr: स्थान

en: Close
mr: बंद

en: Condition
mr: अट

en: People
mr: लोक

en: Go to first page
mr: प्रथम पानावर जा

en: Go to last page
mr: अंतिम पानावर जा

en: And
mr: आणि

en: Search form
mr: शोध

en: Powered by Drupal
mr: 'द्रुपल'मध्ये बनवलेली साईट
