Kamihaya CMS (1.48.0) - en to bn translation catalogue (39 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: List
bn: তালিকা

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: view
bn: প্রদর্শন

en: File
bn: ফাইল

en: None
bn: একটিও নয়

en: Weight
bn: ভর

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Image
bn: ছবি

en: Category
bn: বিভাগ

en: Go to previous page
bn: পূর্ববর্তী পৃষ্ঠায় যাও

en: Go to next page
bn: পরবর্তী পৃষ্ঠায় যাও

en: Help
bn: সহায়তা

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Teaser
bn: সার-সংক্ষেপ

en: Email
bn: ইমেইল

en: Error
bn: ত্রুটি

en: All
bn: সমস্ত

en: Block
bn: ব্লক

en: Logo
bn: লোগো

en: Width
bn: প্রস্থ

en: Medium
bn: মাঝারি

en: Media
bn: মাধ্যম

en: Unlimited
bn: অসীম

en: Color
bn: রং

en: Profile
bn: প্রোফাইল

en: People
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: Go to first page
bn: প্রথম পৃষ্ঠায় যাও

en: Go to last page
bn: শেষ পৃষ্ঠায় যাও

en: Above
bn: উপরে

en: Search form
bn: অনুসন্ধান ফরম
