Kamihaya CMS (1.48.0) - en to bo translation catalogue (129 entries)

en: Home
bo: གཙོ་ངོས

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Body
bo: གཞུང་དངོས

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Content
bo: ནང་དོན

en: Type
bo: རིགས

en: List
bo: མིང་ཐོ

en: Actions
bo: བྱ་འགུལ

en: Cancel
bo: ཕྱིར་འཐེན

en: Remove
bo: བསུབ་པ

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Language
bo: སྐད་རིགས

en: Read more
bo: དེ་ལས་མང་པོ་ཀློག་པ

en: more
bo: དེ་ལས་མང་བ

en: Quantity
bo: གྲངས་ཚད།

en: On
bo: ཁ་ཕྱེ

en: view
bo: ལྟ་ཞིབ

en: File
bo: ཡིག་ཆ

en: Tag
bo: དབྱེ་རྟགས

en: None
bo: མེད།

en: Country
bo: རྒྱལ་ཁབ།

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: Link
bo: སྦྲེལ་ཐག

en: Image
bo: པར་རིས

en: Center
bo: དཀྱིལ

en: Category
bo: ཁྱབ་ཁོངས

en: Go to previous page
bo: ངོས་གོང་མར་འགྲོ་བ

en: Go to next page
bo: ངོས་འོག་མར་འགྲོ་བ

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Help
bo: རོགས་རམ

en: Default
bo: སྔར་ཡོད

en: Background
bo: རྒྱབ་ལྗོངས།

en: Top
bo: འགོ

en: Small
bo: ཆུང

en: Large
bo: ཆེན་པོ

en: Views
bo: མཐོང་རིས

en: Teaser
bo: གནད་བསྡུས

en: Text
bo: ཡི་གེ

en: 1 hour
bo: དུས་ཚོད་1

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: Email
bo: གློག་ཡིག

en: Error
bo: ནོར་འཁྲུལ

en: Created
bo: གསར་འཛུགས་བྱས་ཟིན

en: Node
bo: སྦྲེལ་གནས

en: Create
bo: གསར་བཟོ

en: Horizontal
bo: འཕྲེད

en: Vertical
bo: གྱེན

en: All
bo: ཡོངས

en: Page title
bo: དྲ་ངོས་ཁ་བྱང

en: Block
bo: ལྷུ་ལག

en: Page
bo: དྲ་ངོས

en: Left side
bo: གཡོན་ཕྱོགས་ཀྱི་སྡེ།

en: Right side
bo: གཡས་ཕྱོགས་ཀྱི་སྡེ།

en: Bottom
bo: ཞབས་ངོས

en: User picture
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་པར

en: Logo
bo: ཁ་རྟགས

en: Off
bo: ཁ་རྒྱག

en: Header
bo: འགོ་བརྗོད

en: Footer
bo: ཤོག་མཇུག

en: Score
bo: སྐར་གྲངས

en: Promoted to front page
bo: མདུན་ངོས་སུ་འོས་སྦྱོར་བྱས་པ

en: Nodes
bo: སྦྲེལ་གནས

en: Width
bo: ཞེང་ཚད

en: Height
bo: མཐོ་ཚད

en: 1 day
bo: ཉིན་གཅིག

en: Medium
bo: འབྲིང་པོ

en: Media
bo: འཕྲིན་ལམ

en: Price
bo: རིན་གོང་།

en: Unlimited
bo: ཚོད་འཛིན་བྱས་མེད

en: Address
bo: ས་གནས

en: Example
bo: དཔེར་ན།

en: Align
bo: སྙོམས་སྒྲིག

en: Background color
bo: རྒྱབ་ལྗོངས་ཀྱི་ཁ་དོག

en: Text color
bo: ཡིག་གེའི་ཁ་དོག

en: Color
bo: ཁ་དོག

en: Padding
bo: ནང་གི་བར་ཐག

en: Link text
bo: ཡི་གེ་སྦྲེལ་བ

en: Operator
bo: བཀོལ་སྤྱོད་མཁན

en: Position
bo: གནས་ས

en: Profile
bo: ངོ་སྤྲོད

en: Close
bo: ཁ་རྒྱག་པ།

en: Hidden
bo: སྦས་ཡོད་པ

en: Messages
bo: བརྡ་འཕྲིན

en: Token
bo: མཚོན་གྲངས

en: Font size
bo: ཡིག་གཟུགས་ཀྱི་ཆེ་ཆུང

en: Second
bo: གཉིས་པ

en: Fixed
bo: ངེས་གཏན་བྱས་ཟིན

en: Empty
bo: སྟོང་པ

en: Greater than
bo: ལས་ཆེ

en: Equal to
bo: དང་འདྲ་མཉམ་ཡིན་པ

en: Left
bo: གཡོན

en: People
bo: སྤྱོད་མཁན

en: Video
bo: བརྙན་ཟློས།

en: Style
bo: བཟོ་ལྟ

en: Changed
bo: བསྒྱུར་ཚར

en: New
bo: གསར་བ

en: Loading...
bo: འཇུག་བཞིན་ཡོད་པ་་་

en: Tabs
bo: ཤོག་བྱང

en: Go to first page
bo: ཤོག་ངོས་དང་པོར།

en: Go to last page
bo: ཤོག་ངོས་མཐའ་མར།

en: Above
bo: གོང་དུ

en: @count hours
bo: དུས་ཚོད་ @count

en: 1 week
bo: གཟའ་འཁོར་ 1

en: Dotted
bo: ཐིག་ལེ་ཅན

en: Dashed
bo: འཕྲེད་ཐིག་ཅན

en: Solid
bo: མཁྲེགས་པོ

en: Ridge
bo: སྒང

en: Inset
bo: ནང་སྒྲིག

en: Outset
bo: ཕྱི་སྒྲིག

en: Editor
bo: རྩོམ་སྒྲིག་ལག་ཆ

en: Source code
bo: ཐོག་མའི་སྒྲིག་ཡིག

en: No title
bo: ཁ་བྱང་མེད་པ

en: Skip to main content
bo: ནང་དོན་གཙོ་བོའི་སྟེང་དུ་སྐྱོད་པ

en: Or
bo: ཡང་ན

en: File download
bo: ཚུར་ལེན་ཡིག་ཆ

en: And
bo: དང་

en: Equal
bo: འདྲ་མཉམ

en: Search form
bo: འཚོལ་བཤེར་གྱི་གནས

en: Powered by Drupal
bo: Drupal ཡིས་མཁོ་འདོན་བྱས

en: CSS Class
bo: CSSརིགས།

en: Greater than or equal to
bo: དེ་ལས་ཆེ་བའམ་འདྲ་མཉམ་ཡིན་པ

en: Not equal
bo: འདྲ་མཉམ་མ་རེད

en: Sidebar first
bo: ཟུར་སྒྲོམ་དང་པོ

en: Main page content
bo: དྲ་ངོས་གཙོ་བོ་ཐོག་གི་ནང་དོན

en: Show as expanded
bo: རྒྱ་བསྐྱེད་པའི་རྣམ་པར་སྟོན་པ

en: Not equal to
bo: དང་འདྲ་མཉམ་མིན་པ

en: Sidebar second
bo: ཟུར་སྒྲོམ་གཉིས་པ

en: Row class
bo: ཕྲེང་གི་སྒྲིག་གཞི

en: Hide filter
bo: ཚགས་རྒྱག་བྱེད་གབ་པ
