Kamihaya CMS (1.52.0) - en to kn translation catalogue (134 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Read more
kn: ಮುಂದೆ ಓದಿ

en: more
kn: ಮತ್ತಷ್ಟು

en: Quantity
kn: ರಾಶಿ

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: License
kn: ಪರವಾನಗಿ

en: Major
kn: ಮೇಜರ್

en: File
kn: ಕಡತ

en: Tag
kn: ಟ್ಯಾಗ್

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Country
kn: ಕಂಟ್ರಿ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Center
kn: ಕೇಂದ್ರ (ತೆಗೆದುಹಾಕಲ್ಪಟ್ಟಿದೆ)

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Go to previous page
kn: ಹಿಂದಿನ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: Go to next page
kn: ಮುಂದಿನ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Background
kn: ಹಿನ್ನೆಲೆ

en: Top
kn: ಮೇಲಿನ/ಮೊದಲ

en: Small
kn: ಚಿಕ್ಕದಾದ

en: Large
kn: ದೊಡ್ಡದಾದ

en: Views
kn: ನೋಟಗಳು

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Error
kn: ದೋಷ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Data type
kn: ದತ್ತಾಂಶ ಬಗೆ

en: Create
kn: ಸೃಜಿಸು

en: Horizontal
kn: ಅಡ್ಡಲಾದ

en: Vertical
kn: ಲಂಬ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Bottom
kn: ಕೆಳ

en: Logo
kn: ಚಿಹ್ನೆ

en: Off
kn: ಜಡ

en: Never
kn: ಎಂದೂ ಅಲ್ಲ

en: Header
kn: ಹೆಡರ್

en: Score
kn: ಅಂಕ

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: Height
kn: ಎತ್ತರ

en: 1 day
kn: ೧ ದಿನ

en: Medium
kn: ಮಧ್ಯಮ

en: Media
kn: ಮಾಧ್ಯಮ

en: Start Date
kn: ಆರಂಭ ದಿನಾಂಕ

en: Price
kn: ಪ್ರೈಸ್‌

en: Unlimited
kn: ಮಿತಿ ಇಲ್ಲದ

en: Address
kn: ವಿಳಾಸ

en: Job Title
kn: ಉದ್ಯೋಗದ ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Company
kn: ಕಂಪನಿ

en: Directory
kn: ಕಡತಕೋಶ

en: Example
kn: ಉದಾಹರಣೆ

en: Start
kn: ಪ್ರಾರಂಭಿಸು

en: End
kn: ಕೊನೆ

en: Align
kn: ಹೊಂದಿಸು

en: Background color
kn: ಹಿನ್ನಲೆ ಬಣ್ಣ

en: Text color
kn: ಪಠ್ಯ ಬಣ್ಣ

en: Color
kn: ಬಣ್ಣ

en: Operator
kn: ಕಾರ್ಯನಿರ್ವಾಹಕ

en: Position
kn: ಸ್ಥಾನ

en: Profile
kn: ಪ್ರೊಫೈಲ್‌

en: Close
kn: ಮುಚ್ಚು

en: Task
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Condition
kn: ಪರಿಸ್ಥಿತಿ

en: Gender
kn: ಲಿಂಗ

en: Male
kn: ಮಲೆ

en: Birthday
kn: ಹುಟ್ಟಿದದಿನ

en: Hidden
kn: ಅಡಗಿಸಲಾದ

en: Messages
kn: ಸಂದೇಶಗಳು

en: Font size
kn: ಆಕ್ಷರ ಶೈಲಿಯ ಗಾತ್ರ

en: Second
kn: ಸೆಕೆಂಡು

en: Empty
kn: ಖಾಲಿ

en: Left
kn: ಎಡ

en: Right
kn: ಬಲ

en: People
kn: ಜನರು

en: Video
kn: ವೀಡಿಯೋ

en: Style
kn: ಶೈಲಿ

en: Group Name
kn: ಸಮೂಹದ ಹೆಸರು

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Completed
kn: ಪೂರ್ಣಗೊಂಡಿದೆ

en: Document
kn: ದಸ್ತಾವೇಜು

en: New
kn: ಹೊಸ

en: Resume
kn: ಮರಳಿ ಆರಂಭಿಸು

en: by
kn: ಇಂದ

en: Loading...
kn: ಲೋಡ್ ಆಗುತ್ತಿದೆ...

en: Tabs
kn: ಹಾಳೆಗಳು

en: Complete
kn: ಪೂರ್ಣ

en: Go to first page
kn: ಮೊದಲ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: Go to last page
kn: ಕೊನೆಯ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: 30 minutes
kn: ೩೦ ನಿಮಿಷಗಳು

en: 2 hours
kn: ೨ ಗಂಟೆಗಳು

en: Double
kn: ಎರಡುಪಟ್ಟು

en: Above
kn: ಮೇಲಿನ

en: 1 week
kn: ೧ ವಾರ

en: Inset
kn: ಒಳಜೋಡಿಸಿದ

en: Editor
kn: ಸಂಪಾದಕ

en: 2
kn: ೨

en: Auto
kn: ಸ್ವಯಂಚಾಲಿತ

en: Border color
kn: ಅಂಚಿನ ಬಣ್ಣ:

en: Telephone
kn: <b>ದೂರವಾಣಿ</b>

en: Full Name
kn: ಸಂಪೂರ್ಣ ಹೆಸರು

en: No title
kn: ಯಾವುದೆ ಶೀರ್ಷಿಕೆ ಇಲ್ಲ

en: Holiday
kn: ರಜಾದಿನಗಳು

en: Paragraph
kn: ಪ್ಯಾರಾಗ್ರಾಫ್

en: Suspend
kn: ತಾತ್ಕಾಲಿಕ ಸ್ಥಗಿತ

en: Zoom
kn: ಹಿಗ್ಗಿಸು

en: 1
kn: ೧

en: color
kn: ಬಣ್ಣ

en: Cover
kn: ಕೋವರ್

en: Ruby
kn: ಮಾಣಿಕ್ಯ(Ruby)

en: Python
kn: ಪೈಥಾನ್

en: Background image
kn: ಹಿನ್ನಲೆಯ ಚಿತ್ರ

en: Accordion
kn: ಅಕಾರ್ಡಿಯಾನ್

en: Compact
kn: ಸಾಂದ್ರ(_Compact)

en: Java
kn: ಜಾವಾ

en: Contents
kn: ಒಳ ಅಂಶಗಳು

en: Request timeout
kn: ಮನವಿ ಕಾಲ ಮೀರಿಹೋಗಿದೆ

en: Secret
kn: ರಹಸ್ಯವಾದ
