Kamihaya CMS (1.53.0) - en to vi translation catalogue (126 entries)

en: Home
vi: Nhà

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Status
vi: Trạng thái

en: Type
vi: Kiểu

en: List
vi: Danh sách

en: Actions
vi: Thao tác

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Remove
vi: Xoá

en: Language
vi: Ngôn ngữ

en: Read more
vi: Xem thêm

en: more
vi: thêm

en: Quantity
vi: Số lượng

en: On
vi: Bật

en: view
vi: xem

en: Message
vi: Thông điệp

en: Country
vi: Quốc gia

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Image
vi: Ảnh

en: Name
vi: Tên

en: Go to previous page
vi: Đến trang kế trước

en: Go to next page
vi: Đến trang sau

en: Label
vi: Nhãn

en: Help
vi: Trợ giúp

en: Default
vi: Mặc định

en: Background
vi: Nền

en: Background Image
vi: Ảnh nền

en: Top
vi: Đầu

en: Teaser
vi: Bản tóm lược

en: 1 hour
vi: 1 giờ

en: ID
vi: Mã

en: Email
vi: Thư điện tử

en: Error
vi: Lỗi

en: Data type
vi: Kiểu dữ liệu

en: Create
vi: Tạo

en: File not found.
vi: Không tìm thấy tập tin.

en: Page title
vi: Tiêu đề trang

en: Block
vi: Khối

en: Page
vi: Trang

en: Left side
vi: Bên trái

en: Right side
vi: Bên phải

en: Bottom
vi: Cuối

en: Logo
vi: Biểu huy

en: Off
vi: Tắt

en: Never
vi: Không bao giờ

en: Footer
vi: Phần chân

en: Promoted to front page
vi: Đưa lên trang chủ

en: Nodes
vi: Các node

en: Textfield
vi: Trường văn bản

en: 1 day
vi: 1 ngày

en: Media
vi: Phương tiện

en: Start Date
vi: Ngày bắt đầu

en: Price
vi: Giá

en: Unlimited
vi: Không giới hạn

en: Address
vi: Địa chỉ

en: Job Title
vi: Tên nghề

en: Example
vi: Ví dụ

en: Start
vi: Khởi động

en: Background color
vi: Màu nền

en: Text color
vi: Màu chữ

en: Color
vi: Màu sắc

en: Teaser List
vi: Danh sách bản cắt

en: Operator
vi: Toán tử

en: Profile
vi: Hồ sơ người dùng

en: Close
vi: Đóng

en: Page Title
vi: Tên trang

en: Task
vi: Tác vụ

en: First Name
vi: Tên

en: Last Name
vi: Họ

en: Condition
vi: Điều kiện

en: Hidden
vi: Ẩn

en: Messages
vi: Thông báo

en: API key
vi: khóa API

en: Limit
vi: Giới hạn

en: Font size
vi: Cỡ chữ

en: Second
vi: Giây

en: less than
vi: nhỏ hơn

en: less than or equal to
vi: nhỏ hơn hoặc bằng

en: Fixed
vi: Cố định

en: Empty
vi: Trống

en: Greater than
vi: Lớn hơn

en: Left
vi: Trái

en: Right
vi: Phải

en: People
vi: Mọi người

en: Cart
vi: Giỏ hàng

en: Product
vi: Sản phẩm

en: Completed
vi: Đã hoàn thành

en: Document
vi: Tài liệu

en: Slider
vi: Thanh trượt

en: New
vi: Mới

en: by
vi: bởi

en: Loading...
vi: Đang nạp...

en: Complete
vi: Hoàn thành

en: Go to first page
vi: Đến trang đầu tiên

en: Go to last page
vi: Đến trang cuối cùng

en: 30 minutes
vi: 30 phút

en: 2 hours
vi: 2 giờ

en: 1 minute
vi: 1 phút

en: @count hours
vi: @count giờ

en: 1 week
vi: 1 tuần

en: Source code
vi: Mã nguồn

en: Auto
vi: Tự động

en: Full Name
vi: Tên đầy đủ

en: No title
vi: Không tiêu đề

en: Promote to front page
vi: Quảng bá ở trang trước

en: Skip to main content
vi: Nhảy đến nội dung

en: Or
vi: Hoặc

en: Paragraph
vi: Đoạn

en: - Select -
vi: - Chọn -

en: Suspend
vi: Ngưng máy

en: Choose
vi: Chọn

en: File download
vi: Tải tập tin về

en: Product page
vi: Trang sản phẩm

en: color
vi: màu

en: Background image
vi: Ảnh nền

en: Accordion
vi: Đàn xếp

en: And
vi: Và

en: Circle
vi: Vòng tròn

en: Search form
vi: Biểu mẫu tìm kiếm

en: Powered by Drupal
vi: Sử dụng Drupal

en: Sidebar first
vi: Sidebar đầu tiên

en: Main page content
vi: Nội dung chính của trang

en: Secret
vi: Mật

en: Sidebar second
vi: Sidebar thứ hai

en: Previous page
vi: Trang trước

en: @type field.
vi: trường @type.

en: -Select-
vi: -Chọn-
