Kamihaya CMS (1.54.0) - en to da translation catalogue (235 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Content
da: Indhold

en: List
da: Vis

en: Actions
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: Remove
da: Fjern

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: Read more
da: Læs mere

en: more
da: mere

en: Quantity
da: Mængde

en: On
da: Tilsluttet

en: view
da: vis

en: File
da: Fil

en: Reset
da: Gendan

en: None
da: Ingen

en: Message
da: Meddelelse

en: Country
da: Land

en: Weight
da: Vægt

en: Image
da: Billede

en: Center
da: Centreret

en: Category
da: Kategori

en: Name
da: Navn

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Label
da: Etiket

en: Help
da: Hjælp

en: Default
da: Standard

en: Background
da: Baggrund

en: Background Image
da: Baggrundsbillede

en: Small
da: Lille

en: Large
da: Stor

en: Teaser
da: Smagsprøve

en: Text
da: Tekst

en: 1 hour
da: 1 time

en: Back to top
da: Tilbage til toppen

en: Content type
da: Indholdstype

en: Email
da: E-mail

en: file
da: fil

en: Error
da: Fejl

en: Created
da: Oprettet

en: Node
da: Indholdselement

en: Data type
da: Datatype

en: Create
da: Opret

en: Horizontal
da: Horisontal

en: Vertical
da: Vertikal

en: All
da: Alle

en: Page title
da: Sidetitel

en: Block
da: Blok

en: Page
da: Side

en: Left side
da: Venstre side

en: Right side
da: Højre side

en: Bottom
da: Bund

en: User picture
da: Brugerbillede

en: Off
da: Afbrudt

en: Never
da: Aldrig

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Score
da: Karakter

en: Promoted to front page
da: Forfremmet til forside

en: API Key
da: API-nøgle

en: Nodes
da: Indhold

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: Textfield
da: Tekstfelt

en: 1 day
da: 1 dag

en: Start Date
da: Startdato

en: Price
da: Pris

en: Unlimited
da: Ubegrænset

en: Address
da: Adresse

en: Desc
da: Faldende

en: Company
da: Virksomhed

en: Directory
da: Mappe

en: Example
da: Eksempel

en: End
da: Slut

en: Align
da: Justér

en: Background color
da: Baggrundsfarve

en: Text color
da: Tekstfarve

en: Color
da: Farve

en: First name
da: Fornavn

en: Last name
da: Efternavn

en: Link text
da: Linktekst

en: Teaser List
da: Smagsprøveliste

en: Operator
da: Operand

en: Position
da: Placering

en: Latest
da: Seneste

en: Profile
da: Profil

en: Close
da: Luk

en: Task
da: Opgave

en: First Name
da: Fornavn

en: Last Name
da: Efternavn

en: Latitude
da: Breddegrad

en: Longitude
da: Længdegrad

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Condition
da: Betingelse

en: Gender
da: Køn

en: Male
da: Mand

en: Female
da: Kvinde

en: Birthday
da: Fødselsdato

en: Authored on
da: Skrevet den

en: Hidden
da: Skjult

en: Messages
da: Beskeder

en: Token
da: Symbol

en: API key
da: API-nøgle

en: Middle
da: Midt

en: Limit
da: Grænse

en: Font size
da: Skriftstørrelse

en: Second
da: Sekund

en: less than
da: mindre end

en: less than or equal to
da: mindre en eller lig med

en: author
da: forfatter

en: Fixed
da: Fast

en: Empty
da: Tom

en: Greater than
da: Større end

en: Equal to
da: Lig med

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: People
da: Personer

en: Style
da: Typografi

en: Cart
da: Indkøbskurv

en: Product
da: Produkt

en: Changed
da: Ændret

en: Completed
da: Gennemført

en: Document
da: Dokument

en: Documents
da: Dokumenter

en: New
da: Ny

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: by
da: af

en: Loading...
da: Indlæser...

en: News
da: Nyheder

en: Tabs
da: Faner

en: Complete
da: Komplet

en: Next page
da: Næste side

en: Apply
da: Udfør

en: Go to first page
da: Gå til første side

en: Go to last page
da: Gå til sidste side

en: 30 minutes
da: 30 minutter

en: 2 hours
da: 2 timer

en: 5 hours
da: 5 timer

en: Double
da: Dobbelt

en: Above
da: Ovenover

en: 1 minute
da: 1 minut

en: @count minutes
da: @count minutter

en: @count hours
da: @count timer

en: 1 week
da: 1 uge

en: Dotted
da: Prikket

en: Dashed
da: Stiplet

en: Solid
da: Ensfarvet

en: Groove
da: Fordybning

en: Ridge
da: Højderyg

en: Inset
da: Forsænket

en: Outset
da: Hævet

en: parent
da: forrige

en: Source code
da: Kildekode

en: 12 hours
da: 12 timer

en: Telephone
da: Telefon

en: Add Page
da: Tilføj side

en: No title
da: Ingen titel

en: Offset
da: Forskydning

en: Promote to front page
da: Forfrem til forside

en: Field mapping
da: Felt mapning

en: Password Expiration
da: Udløb af adgangskode

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Or
da: Eller

en: Paragraph
da: Afsnit

en: - Select -
da: - Vælg -

en: Suspend
da: Luk

en: Choose
da: Vælg

en: File download
da: Fil download

en: Main navigation
da: Primær navigation

en: color
da: farve

en: Input type
da: Input-type

en: Flag link text
da: Flag link-tekst

en: Unflag link text
da: Fjern flag tekst

en: Video file
da: Videofil

en: Accordion
da: Foldud menu

en: And
da: Og

en: Select terms
da: Vælg ord

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Compact
da: Kompakt

en: Equal
da: Lig med

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: Search form
da: Søgefelt

en: Powered by Drupal
da: Drives af Drupal

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: CSS Class
da: CSS-klasse

en: Greater than or equal to
da: Større end eller lig med

en: Your virtual face or picture.
da: Dit virtuelle ansigt eller billede.

en: Footer Bottom
da: Footer bund

en: Not equal
da: Ikke lig med

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Sidebar first
da: Første sidebar

en: Anchor links
da: Ankre

en: School
da: Skole

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: Show as expanded
da: Vis udvidet

en: Not equal to
da: Ikke lig med

en: Sidebar second
da: Anden sidebar

en: Previous page
da: Forrige side

en: The email address %mail is not valid.
da: E-mail-adressen %mail er ikke gyldig.

en: Row class
da: Rækkeklasse

en: Asc
da: Stigende

en: Accordion item
da: Harmonika-element

en: Hide filter
da: Skjul filter

en: Headings
da: Overskrifter

en: Full HTML
da: Fuld HTML

en: -Select-
da: -Vælg-

en: Last page
da: Sidste side

en: Button label
da: Knap etiket

en: Selector label
da: Label til selector

en: Link to user
da: Link til bruger

en: New Page
da: Ny side

en: Display description
da: Beskrivelse af display

en: First page
da: Første side

en: Submitted by @author_name on @date
da: Indsendt af @author_name den @date

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger

en: User account menu
da: Brugerkontomenu

en: Last Password Reset
da: Seneste nulstilling af adgangskode

en: In draft
da: Udkast

en: Expired Password
da: Udløbet adgangskode

en: Non-expired Password
da: Ikke-udløbet adgangskode

en: Go to page @key
da: Gå til side @key

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
da: Arkiveret

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
da: Kladde

[ctx: Workflow state label]
en: Published
da: Udgivet

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
da: Arkivér

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
da: Opret ny kladde

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
da: Udgiv

en: Control whether the user must reset their password. If the password has expired, this field is automatically checked after the execution of Cron.
da: Kontrollér, om brugeren skal nulstille sin adgangskode. Hvis adgangskoden er udløbet, afkrydses dette felt automatisk efter cron er kørt.

en: Whether an email notifying of a pending password expiration has been sent
da: Er der blevet sendt en e-mail med besked om, at adgangskoden er ved at udløbe
