Kamihaya CMS (1.55.0) - en to is translation catalogue (132 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Status
is: Staða

en: Content
is: Innihald

en: Type
is: Gerð

en: List
is: Listi

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Cancel
is: Hætta við

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Read more
is: Lesa meira

en: more
is: meira

en: Quantity
is: Magn

en: On
is: Virkjað

en: License
is: Hugbúnaðarleyfi

en: view
is: skoða

en: File
is: Skrá

en: Reset
is: Endursetja

en: None
is: Engin

en: Message
is: Skilaboð

en: Country
is: Land

en: Weight
is: Vægi

en: Link
is: Hlekkur

en: Image
is: Mynd

en: Center
is: Miðja

en: Category
is: Flokkur

en: Name
is: Nafn

en: Go to previous page
is: Fara á fyrri síðu

en: Go to next page
is: Fara á næstu síðu

en: Label
is: Merking

en: Help
is: Hjálp

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Background
is: Bakgrunnur

en: Background Image
is: Bakgunnsmynd

en: Top
is: Toppur

en: Small
is: Lítið

en: Large
is: Stórt

en: Views
is: Gagnasýn

en: Teaser
is: Úrdráttur

en: Text
is: Texti

en: 1 hour
is: 1 klst

en: ID
is: Kenni

en: Content type
is: Efnisgerð

en: Email
is: Netfang

en: file
is: skrá

en: Error
is: Villa

en: Created
is: Stofnað

en: Node
is: Nóða

en: Data type
is: Gagnategund

en: Create
is: Stofna

en: Horizontal
is: Lárétt

en: Vertical
is: Lóðrétt

en: File not found.
is: Skrá fannst ekki.

en: FAQ
is: Algengar Spurningar

en: All
is: Allt

en: Page title
is: Titill síðu

en: Block
is: Blokk

en: Page
is: Síða

en: Left side
is: Vinstri hlið

en: Right side
is: Hægri hlið

en: User picture
is: Mynd af notanda

en: Logo
is: Táknmynd

en: Off
is: Af

en: Never
is: Aldrei

en: Header
is: Haus

en: Footer
is: Fótur

en: Filter
is: Sía

en: Promoted to front page
is: Kynna á forsíðu

en: API Key
is: API Lykill

en: Nodes
is: Nóður

en: Width
is: Breidd

en: Height
is: Hæð

en: Medium
is: Miðlungs

en: Media
is: Margmiðlunarefni

en: Price
is: Verð

en: Unlimited
is: Ótakmarkað

en: Address
is: Heimilisfang

en: Company
is: Fyrirtæki

en: Start
is: Hefst

en: End
is: Lýkur

en: Background color
is: Bakgrunnslitur

en: Text color
is: Litur á texta

en: Color
is: Litur

en: First name
is: Fornafn

en: Last name
is: Eftirnafn

en: Position
is: Staðsetning

en: Close
is: Loka

en: Last Name
is: Eftirnafn

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Hidden
is: Falið

en: Font size
is: Leturstærð

en: Second
is: Sekúnda

en: author
is: höfundur

en: Empty
is: Tóm

en: Left
is: Vinstri

en: Right
is: Hægri

en: People
is: Notendur

en: Style
is: Stíll

en: Product
is: Vara

en: Completed
is: Lokið

en: New
is: Nýtt

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: by
is: eftir

en: Loading...
is: Hleð...

en: News
is: Fréttir

en: Tabs
is: Flipar

en: Complete
is: Lokið

en: Next page
is: Næsta síða

en: Apply
is: Virkja

en: Go to first page
is: Fara á fremstu síðu

en: Go to last page
is: Fara á öftustu síðu

en: 1 minute
is: 1 mínúta

en: @count hours
is: @count klst

en: 1 week
is: 1 vika

en: parent
is: foreldri

en: Telephone
is: Sími

en: No title
is: Enginn titill

en: - Select -
is: - Velja -

en: File download
is: Hlaða niður skrá

en: And
is: Og

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Search form
is: Leitarform

en: Powered by Drupal
is: Knúið af Drupal

en: Greater than or equal to
is: Er stærra en eða jafnt og

en: Your virtual face or picture.
is: Net- andlit eða mynd.

en: Product list
is: Vörulisti

en: -Select-
is: -velja-

en: Last page
is: Síðasta síða

en: Product category
is: Vöruflokkur
