Kamihaya CMS (1.59.0) - en to he translation catalogue (117 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Status
he: סטטוס

en: Type
he: סוג

en: Actions
he: פעולות

en: Cancel
he: ביטול

en: Remove
he: הסרה

en: Language
he: שפה

en: Read more
he: קראו עוד

en: more
he: עוד

en: Quantity
he: כמות

en: view
he: צפיה

en: Message
he: הודעה

en: Country
he: מדינה

en: Weight
he: משקל

en: Image
he: תמונה

en: Name
he: שם

en: Go to previous page
he: לעמוד הקודם

en: Go to next page
he: לעמוד הבא

en: Label
he: תווית

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Top
he: עליון

en: Views
he: היבטים

en: Teaser
he: תקציר

en: 1 hour
he: שעה אחת

en: Email
he: דוא"ל

en: Error
he: שגיאה

en: Node
he: פריט תוכן

en: Data type
he: סוג נתונים

en: Create
he: יצירה

en: FAQ
he: שאלות נפוצות

en: Block
he: בלוק

en: Page
he: דף

en: Left side
he: צד שמאל

en: Right side
he: צד ימין

en: Bottom
he: למטה

en: Logo
he: לוגו

en: Never
he: אף פעם

en: Nodes
he: פריטי תוכן

en: Textfield
he: שדה טקסט

en: 1 day
he: יום אחד

en: Media
he: מדיה

en: Start Date
he: תאריך התחלה

en: Price
he: מחיר

en: Unlimited
he: ללא הגבלה

en: Address
he: כתובת

en: Start
he: התחלה

en: Background color
he: צבע רקע

en: Text color
he: צבע הטקסט

en: Color
he: צבע

en: Tab
he: לשונית

en: Operator
he: אופרטור

en: Close
he: סגירה

en: Page Title
he: כותרת הדף

en: Task
he: משימה

en: Condition
he: מצב

en: Hidden
he: מוסתר

en: Token
he: אסימון

en: Limit
he: גבול

en: Font size
he: גודל גופן

en: Second
he: שניה

en: Fixed
he: קבוע

en: Empty
he: ריק

en: Greater than
he: גדול מ

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: People
he: משתמשים

en: Read More
he: המשך...

en: Video
he: וידאו

en: Product
he: מוצר

en: Completed
he: נשלם

en: Document
he: מסמך

en: New
he: חדש

en: Resume
he: הפעלה

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: by
he: ע"י

en: Loading...
he: טוען...

en: Tabs
he: לשוניות

en: Complete
he: השלמה

en: Next page
he: הדף הבא

en: Go to first page
he: לעמוד הראשון

en: Go to last page
he: לעמוד האחרון

en: 30 minutes
he: 30 דקות

en: 2 hours
he: שעתיים

en: 5 hours
he: 5 שעות

en: 1 minute
he: דקה אחת

en: @count minutes
he: @count דקות

en: @count hours
he: @count שעות

en: 1 week
he: שבוע אחד

en: Editor
he: עורך

en: Source code
he: קוד מקור

en: Administrator
he: מנהל

en: No title
he: ללא כותרת

en: Field mapping
he: מיפוי שדות

en: Skip to main content
he: דילוג לתוכן העיקרי

en: Or
he: או

en: - Select -
he: - בחירה -

en: Suspend
he: השהה

en: File download
he: הורדת קבצים

en: Ruby
he: רוּבי

en: Python
he: פייתון

en: Checkbox
he: תיבת סימון

en: And
he: וגם

en: Select terms
he: בחר מושגים

en: Pagination
he: דפדוף

en: Java
he: ג'אווה

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Breadcrumbs
he: פרורי לחם

en: Sidebar first
he: עמודת צד ראשונה

en: Sidebar second
he: עמודת צד שניה

en: Previous page
he: הדף הקודם

en: Last page
he: הדף האחרון

en: First page
he: דף ראשון

en: Submitted by @author_name on @date
he: נכתב ע"י @author_name ב@date

en: Go to page @key
he: דילוג לדף @key
