Kamihaya CMS (all releases) - en to jv translation catalogue (52 entries)

en: Home
jv: Joglo

en: Title
jv: Judul

en: Type
jv: Tipe

en: Actions
jv: Aksi

en: Cancel
jv: Batal

en: Remove
jv: Buwang

en: Language
jv: Basa

en: Read more
jv: Candhaké

en: more
jv: pepaké

en: view
jv: tampilan

en: Message
jv: Pesen

en: Country
jv: Negara

en: Weight
jv: Urutan

en: Image
jv: Gambar

en: Name
jv: Jeneng

en: Go to previous page
jv: Kācā sakdurungé

en: Go to next page
jv: Kācā terusané

en: Label
jv: Judul

en: Default
jv: Gawan

en: Top
jv: Ndhuwur

en: Views
jv: View

en: Teaser
jv: Ringkesan

en: Error
jv: Salah

en: Create
jv: Gawé

en: Block
jv: Blok

en: Page
jv: Kācā

en: Bottom
jv: Ngisor

en: Never
jv: Ora tahu

en: Nodes
jv: Node

en: Unlimited
jv: Ora ānā batesé

en: Example
jv: Contoné

en: Background color
jv: Warna Background

en: Text color
jv: Warna tèks

en: Color
jv: Kelir

en: Hidden
jv: Umpetan

en: The changes have been saved.
jv: Owah-owahan uwis disimpen.

en: Font size
jv: Ukuran huruf

en: Empty
jv: Kosong

en: Greater than
jv: Luwih sākā

en: Left
jv: Kiwa

en: Right
jv: Tengen

en: People
jv: Pawongan

en: Go to first page
jv: Kācā pertama

en: Go to last page
jv: Kācā terakhir

en: 1 minute
jv: 1 menit

en: Skip to main content
jv: Liwati nang kontèn utama

en: Or
jv: Utāwā

en: - Select -
jv: - Pilih -

en: File download
jv: Ngundhuh berkas

en: Sidebar first
jv: Sidebar pertama

en: Sidebar second
jv: Sidebar keloro

en: -Select-
jv: -Pilih-
