Kamihaya CMS (all releases) - en to ro translation catalogue (106 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Type
ro: Tip

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Language
ro: Limba

en: Read more
ro: Citiţi mai departe

en: more
ro: mai multe

en: Quantity
ro: Cantitate

en: view
ro: afișează

en: Message
ro: Mesaj

en: Country
ro: Țară

en: Weight
ro: Greutate

en: Image
ro: Imagine

en: Name
ro: Nume

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: Label
ro: Etichetă

en: Default
ro: Implicit

en: Background
ro: Fundal

en: Top
ro: Sus

en: Views
ro: Vizualizări

en: 1 hour
ro: 1 oră

en: Email
ro: email

en: Error
ro: Eroare

en: Node
ro: Nod

en: Data type
ro: Tip de date

en: Create
ro: Crează

en: Block
ro: Bloc

en: Page
ro: Pagina

en: Bottom
ro: Partea de jos

en: Logo
ro: Siglă

en: Never
ro: Niciodată

en: API Key
ro: Cheie API

en: Nodes
ro: Noduri

en: Textfield
ro: Câmp de text

en: 1 day
ro: 1 zi

en: Price
ro: Preţ

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: Address
ro: Adresă

en: Example
ro: Exemplu

en: Background color
ro: Culoare fundal

en: Text color
ro: Culoare text

en: Color
ro: Culoare

en: Logo URL
ro: URL logo

en: Close
ro: Închideți

en: Page Title
ro: Titlu Pagină

en: Task
ro: Sarcină

en: Flag
ro: Semnalizare

en: Condition
ro: Condiție

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Token
ro: Simbol

en: API key
ro: Cheia API

en: The changes have been saved.
ro: Modificările au fost salvate.

en: Limit
ro: Limită

en: Font size
ro: Mărimea fontului

en: Second
ro: Secundă

en: Fixed
ro: Fix

en: Empty
ro: Gol

en: Greater than
ro: Mai mare

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: User registration
ro: Înregistrare utilizator

en: People
ro: Persoane

en: Product
ro: Produs

en: Completed
ro: Finalizată

en: New
ro: Nou

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: by
ro: adăugat de

en: Loading...
ro: Încărcare...

en: Tabs
ro: Taburi

en: Complete
ro: Finalizat

en: Next page
ro: Pagina următoare

en: Go to first page
ro: Mergi la prima pagină

en: Go to last page
ro: Mergeți la ultima pagină

en: 1 minute
ro: 1 minut

en: 1 week
ro: 1 săptămână

en: Source code
ro: Cod sursă

en: Full Name
ro: Nume complet

en: Add Page
ro: Adaugă Pagină

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Or
ro: Sau

en: - Select -
ro: -Selectați-

en: File download
ro: Descărcare fişier

en: And
ro: Și

en: Select terms
ro: Selectați termeni

en: Pagination
ro: Paginație

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Greater than or equal to
ro: Mai mare sau egal cu

en: Sidebar first
ro: Bara laterală mai întâi

en: Contracts
ro: Contracte

en: Previous page
ro: Pagina anterioară

en: The email address %mail is not valid.
ro: Adresa de email %mail nu este validă.

en: Skill
ro: Abilitate

en: Hide filter
ro: Ascunde filtrul

en: Full HTML
ro: HTML complet

en: -Select-
ro: -Selectează-

en: Last page
ro: Ultima pagină

en: First page
ro: Prima pagină

en: Submitted by @author_name on @date
ro: Postat de @author_name la @date

en: Select entities
ro: Selectați entități

en: Go to page @key
ro: Mergeți la pagina @key
