Kashing Payments (8.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Transaction ID
id: ID Transaksi

en: Description
id: Deskripsi

en: Currency
id: Mata uang

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Edit
id: Sunting

en: Test
id: uji

en: Country
id: Negara

en: Name
id: Nama

en: Form ID
id: ID formulir

en: Error
id: Kesalahan

en: Please enter a valid email address.
id: Silakan isi dengan alamat email yang sah.

en: Amount
id: Jumlah

en: Phone
id: Telepon

en: General
id: Umum

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Users
id: Pengguna

en: Save changes
id: Simpan perubahan

en: Save settings
id: Simpan pengaturan

en: First Name
id: Nama Depan

en: Last Name
id: Nama Belakang

en: City
id: Kota

en: Live
id: Langsung

en: Address 2
id: Alamat 2

en: Address 1
id: Alamat 1
