KnowledgeBase (8.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (21 entries)

en: Title
de: Titel

en: Body
de: Textkörper

en: Action
de: Aktion

en: Search
de: Suche

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Category
de: Kategorie

en: All
de: Alle

en: Desc
de: Absteigend

en: Sort by
de: Sortierung

en: Apply
de: Anwenden

en: Offset
de: Versatz

en: Embed
de: Einbetten

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: Operations links
de: Aktionslinks

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Entity Reference
de: Entitätsreferenz

en: Node operations bulk form
de: Node Massenbearbeitung Formular

en: Adds users to groups as members.
de: Fügt Benutzer zu Gruppen als Mitglieder hinzu.

en: Content group content
de: Gruppen Inhalt

en: Group content Content
de: Gruppen Inhalt
