KnowledgeBase (8.x-1.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (21 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: Action
ja: アクション

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: Category
ja: カテゴリー

en: All
ja: すべて

en: Desc
ja: 降順

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Apply
ja: 適用

en: Offset
ja: オフセット

en: Embed
ja: エンベッド

en: Admin
ja: 管理者

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Operations links
ja: 管理リンク

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Entity Reference
ja: エンティティ参照

en: Node operations bulk form
ja: ノード一括操作フォーム

en: Adds users to groups as members.
ja: ユーザーをメンバーとしてグループに追加します。
