KnowledgeBase (8.x-1.0-alpha6) - en to uk translation catalogue (31 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Group
uk: Група

en: Description
uk: Опис

en: Action
uk: Дія

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: Category
uk: Категорія

en: Text
uk: Текст

en: All
uk: Все

en: Block
uk: Блок

en: Roles
uk: Ролі

en: Desc
uk: Спад

en: Select Category
uk: Обрати категорію

en: Anonymous
uk: Анонім

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Apply
uk: Застосувати

en: KB
uk: КБ

en: Offset
uk: Зміщення

en: Member
uk: Учасник

en: Embed
uk: Вбудоване

en: Admin
uk: Адмін

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Operations links
uk: Операційні посилання

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Entity Reference
uk: Посилання на сутність

en: Node operations bulk form
uk: Пакетна форма операцій з матеріалом

en: Outsider
uk: Аутсайдер

en: Adds users to groups as members.
uk: Додає користувачів до груп як учасників.
