KnowledgeBase (8.x-1.0-beta2) - en to tr translation catalogue (30 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Group
tr: Grup

en: Description
tr: Açıklama

en: Action
tr: Eylem

en: On
tr: Açık

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Category
tr: Kategori

en: Text
tr: Metin

en: All
tr: Tümü

en: Block
tr: Blok

en: Off
tr: Kapalı

en: Roles
tr: Roller

en: Promoted to front page
tr: Ana sayfaya yükseltilmiş

en: Desc
tr: Azalan

en: Anonymous
tr: Adsız

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Apply
tr: Uygula

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Member
tr: Üye

en: Embed
tr: Göm

en: Admin
tr: Yönetim

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Operations links
tr: İşlem bağlantıları

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Entity Reference
tr: Varlık Referansı

en: Node operations bulk form
tr: Düğüm işlemleri toplu formu
