Knowledge Base Theme (1.1.0) - en to de translation catalogue (21 entries)

en: Search
de: Suche

en: Help
de: Hilfe

en: Page title
de: Seitentitel

en: Header
de: Kopfzeile

en: Footer
de: Fußzeile

en: Messages
de: Benachrichtigungen

en: Main navigation
de: Hauptnavigation

en: Search form
de: Suchformular

en: Powered by Drupal
de: Angetrieben durch Drupal

en: Breadcrumbs
de: Pfadnavigation

en: Main content
de: Hauptinhalt

en: Sidebar first
de: Erste Seitenleiste

en: Main page content
de: Hauptinhalt der Seite

en: Sidebar second
de: Zweite Seitenleiste

en: Site branding
de: Branding der Website

en: Submitted by @author_name on @date
de: Gespeichert von @author_name am @date

en: Primary admin actions
de: Primäre Verwaltungsaktionen

en: User account menu
de: Benutzermenü

en: Navigation branding region
de: Branding-Region der Navigation

en: Main navigation region
de: Hauptnavigationsregion

en: Additional navigation region (eg search form, social icons, etc)
de: Zusätzlicher Bereich innerhalb der Bavigation (z. B. ein Suchformular, Symbole für Soziale Netzwerke, usw.)
