Key (2.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (29 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Value
it: Valore

en: Group
it: Gruppo

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Edit
it: Modifica

en: None
it: Nessuno

en: Label
it: Etichetta

en: State
it: Stato

en: Configuration
it: Configurazione

en: Security
it: Sicurezza

en: Other
it: Altro

en: Key
it: Chiave

en: Text field
it: Campo di testo

en: User name
it: Nome utente

en: Authentication
it: Autenticazione

en: Storage
it: Archiviazione

en: Overrides
it: Forzature

en: Keys
it: Chiavi

en: Identifier
it: Identificativo

en: About
it: Informazioni

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Generate
it: Genera

en: Configuration name
it: Il nome della confiigurazione

en: Serialized
it: Serializzato

en: Do you want to continue?
it: Vuoi continuare?

en: Storage settings
it: Impostazioni archiviazione

en: Simple configuration
it: Configurazione semplice

en: Configuration type
it: Tipo di configurazione
