Key (2.0.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (31 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Value
ja: 値

en: Group
ja: グループ

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: File
ja: ファイル

en: Edit
ja: 編集

en: None
ja: なし

en: Password
ja: パスワード

en: Label
ja: ラベル

en: State
ja: 状態

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Security
ja: セキュリティー

en: Other
ja: その他

en: Key
ja: キー

en: Text field
ja: テキストフィールド

en: Schema
ja: スキーマ

en: User name
ja: ユーザー名

en: Authentication
ja: 認証

en: Storage
ja: ストレージ

en: Overrides
ja: 上書き

en: Identifier
ja: 識別子

en: About
ja: アバウト

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Generate
ja: 生成する

en: Configuration name
ja: 構成名

en: Serialized
ja: シリアライズド

en: Storage settings
ja: ストレージ設定

en: Simple configuration
ja: 簡易構成

en: Configuration type
ja: 構成タイプ

en: Key Value
ja: キーバリュー
