Key (8.x-1.18) - en to kn translation catalogue (21 entries)

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: File
kn: ಕಡತ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Configuration
kn: ಸಂರಚನೆ

en: Security
kn: ಸುರಕ್ಷತೆ

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: Encryption
kn: ಗೂಢಲಿಪೀಕರಣ

en: Key
kn: ಕೀಲಿ

en: User name
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Authentication
kn: ದೃಢೀಕರಣ

en: Environment
kn: ವಾತಾವರಣ

en: Keys
kn: ಕೀಲಿಗಳು

en: Key ID
kn: ಕೀಲಿ ಐಡಿ
