Key (8.x-1.19) - en to nl translation catalogue (43 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Value
nl: Waarde

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: File
nl: Bestand

en: Edit
nl: Bewerken

en: None
nl: Geen

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Security
nl: Beveiliging

en: Other
nl: Andere

en: Encryption
nl: Encryptie

en: Generated
nl: Gegenereerd

en: Key
nl: Sleutel

en: Text field
nl: Tekstveld

en: User name
nl: Gebruikersnaam

en: Authentication
nl: Authenticatie

en: Environment
nl: Omgeving

en: Overrides
nl: Overschrijvingen

en: Keys
nl: Sleutels

en: Are you sure you want to delete the key %key?
nl: Weet u zeker dat u de sleutel %key wilt verwijderen?

en: Edit key
nl: Sleutel bewerken

en: - Select -
nl: - Selecteren -

en: Generate
nl: Genereer

en: Configuration name
nl: Configuratienaam

en: File location
nl: Bestandslocatie

en: Provider settings
nl: Provider-instellingen

en: Add key
nl: Sleutel toevoegen

en: Key ID
nl: Sleutel-ID

en: Do you want to continue?
nl: Wilt u doorgaan?

en: Key value
nl: Sleutelwaarde

en: Key type
nl: Sleuteltype

en: Display value
nl: Waarde weergeven

en: Type settings
nl: Type-instellingen

en: Add Key
nl: Sleutel toevoegen

en: Simple configuration
nl: Eenvoudige configuratie

en: Configuration type
nl: Configuratietype

en: Delete Key
nl: Sleutel verwijderen

en: Key name
nl: Sleutelnaam

en: Key provider settings
nl: Sleutel provider-instellingen

en: Administer keys
nl: Sleutels beheren

en: The key %label has been deleted.
nl: De sleutel %label is verwijderd.

en: Add Override
nl: Overschrijving toevoegen
