Key auth (8.x-1.1) - en to de translation catalogue (10 entries)

en: Header
de: Kopfzeile

en: Key
de: Schlüssel

en: API key
de: API-Key

en: Query
de: Abfrage

en: Web services
de: Web-Dienste

en: Detection method
de: Erkennungsmethode

en: Key authentication
de: Schlüssel-Authentifizierung

en: Key Authentication
de: Schlüssel-Authentifizierung

en: Parameter name
de: Name des Parameters

en: Generate new key
de: Neuen Cron-Schlüssel erstellen
