Key value field (8.x-1.0) - en to de translation catalogue (10 entries)

en: Value
de: Wert

en: Description
de: Beschreibung

en: Key
de: Schlüssel

en: Default value
de: Standardwert

en: About
de: Über

en: Max length
de: Maximale Länge

en: Field types
de: Feldtypen

en: @name field is required.
de: Das Feld @name ist erforderlich.

en: Key Value
de: Schlüsselwert

en: Key Label
de: Bezeichnung des Schlüssels
