Key value field (8.x-1.1) - en to uk translation catalogue (10 entries)

en: Value
uk: Значення

en: Description
uk: Опис

en: Format
uk: Формат

en: Key
uk: Ключ

en: Default value
uk: Базове значення

en: About
uk: Про модуль

en: Max length
uk: Максимальна довжина

en: Field types
uk: Типи полів

en: @name field is required.
uk: Поле @name є обов'язковим.

en: - Placeholder: @placeholder
uk: - Заповнювач: @placeholder
