Key value field (8.x-1.2) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Value
it: Valore

en: Description
it: Descrizione

en: Format
it: Formato

en: Key
it: Chiave

en: Default value
it: Valore predefinito

en: About
it: Informazioni

en: Field types
it: Tipi di campo

en: @name field is required.
it: Il campo @name è obbligatorio.
