Keycloak OpenID Connect (2.2.0-beta13) - en to fa translation catalogue (19 entries)

en: enabled
fa: فعال

en: Delete
fa: حذف

en: Enabled
fa: فعال

en: Action
fa: عملکرد

en: Weight
fa: وزن

en: remove
fa: حذف

en: add
fa: افزودن

en: ID
fa: شناسه

en: User role
fa: نقش کاربر

en: Other
fa: ساير

en: Log in
fa: ورود

en: Pattern
fa: الگو

en: Add rule
fa: افزودن قانون

en: contains
fa: شامل

en: About
fa: درباره

en: Case sensitive
fa: حساس به بزرگی و کوچکی حروف

en: ends with
fa: خاتمه می‌یابد به

en: Uses
fa: استفاده‌ها

en: starts with
fa: شروع می‌شود با
