Keycloak OpenID Connect (2.2.0-beta13) - en to nl translation catalogue (22 entries)

en: enabled
nl: ingeschakeld

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Action
nl: Actie

en: Weight
nl: Gewicht

en: remove
nl: verwijderen

en: add
nl: toevoegen

en: Client ID
nl: Klant-ID

en: User role
nl: Gebruikersrol

en: Other
nl: Andere

en: Log in
nl: Inloggen

en: Pattern
nl: Patroon

en: Add rule
nl: Regel toevoegen

en: seconds
nl: seconden

en: contains
nl: bevat

en: About
nl: Over

en: Case sensitive
nl: Hoofdlettergevoelig

en: ends with
nl: eindigt met

en: Uses
nl: Gebruikt

en: starts with
nl: begint met

en: Drupal role
nl: Drupal-rol

en: Language mapping
nl: Taalverwijzing
