Keycloak OpenID Connect (2.2.2) - en to oc translation catalogue (19 entries)

en: enabled
oc: activat

en: Delete
oc: Suprimir

en: Enabled
oc: Activat

en: Action
oc: Accion

en: Weight
oc: Pes

en: remove
oc: suprimir

en: add
oc: apondre

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Other
oc: Autre

en: Log in
oc: Se connectar

en: Pattern
oc: Motiu

en: Add rule
oc: Apondre una règla

en: seconds
oc: segondas

en: contains
oc: cont=en

en: About
oc: A prepaus

en: Case sensitive
oc: Sensible a la casse

en: ends with
oc: se termine per

en: Uses
oc: Usatges

en: starts with
oc: commence per
