Keycloak OpenID Connect (2.2.2) - en to ru translation catalogue (21 entries)

en: enabled
ru: включено

en: Delete
ru: Удалить

en: Enabled
ru: Включено

en: Action
ru: Действие

en: Weight
ru: Вес

en: remove
ru: удалить

en: add
ru: добавить

en: Client ID
ru: ID клиента

en: User role
ru: Роль

en: Other
ru: Другое

en: Log in
ru: Войти

en: Pattern
ru: Шаблон

en: Add rule
ru: Добавить правило

en: seconds
ru: секунд

en: contains
ru: содержит

en: About
ru: Информация

en: Case sensitive
ru: Учитывать регистр

en: ends with
ru: оканчивается на

en: Uses
ru: Использование

en: starts with
ru: начинается с

en: Language mapping
ru: Соответствие языка
