Keycloak OpenID Connect (2.2.3-rc1) - en to hu translation catalogue (23 entries)

en: enabled
hu: engedélyezett

en: Delete
hu: Törlés

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Action
hu: Művelet

en: Weight
hu: Súly

en: remove
hu: eltávolítás

en: add
hu: hozzáadás

en: ID
hu: Azonosító

en: User role
hu: Felhasználói szerepkör

en: Other
hu: Egyéb

en: Log in
hu: Bejelentkezés

en: Pattern
hu: Minta

en: Add rule
hu: Szabály hozzáadása

en: seconds
hu: másodperc

en: Client
hu: Ügyfél

en: contains
hu: tartalmazza

en: About
hu: Leírás

en: Case sensitive
hu: Kis és nagybetű érzékeny ellenőrzés

en: ends with
hu: erre végződik

en: Uses
hu: Használat

en: Drupal language code
hu: A Drupal nyelvi kódja

en: starts with
hu: ezzel kezdődik

en: Language mapping
hu: Nyelv leképezés
