Keycloak OpenID Connect (2.2.3-rc1) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: enabled
it: attivato

en: Delete
it: Elimina

en: Enabled
it: Attivato

en: Action
it: Azione

en: Weight
it: Peso

en: remove
it: rimuovi

en: add
it: aggiungi

en: User role
it: Ruolo utente

en: Other
it: Altro

en: Log in
it: Accedi

en: Pattern
it: Modello

en: Add rule
it: Aggiungi regola

en: seconds
it: secondi

en: contains
it: contiene

en: About
it: Informazioni

en: Case sensitive
it: Distingui maiuscole/minuscole

en: ends with
it: finisce per

en: Uses
it: Usa

en: starts with
it: inizia per

en: Language mapping
it: Mappatura lingue
