Keycloak OpenID Connect (2.2.3-rc1) - en to uk translation catalogue (23 entries)

en: enabled
uk: увімкнено

en: Delete
uk: Видалити

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Action
uk: Дія

en: Weight
uk: Вага

en: remove
uk: видалити

en: add
uk: додати

en: Client ID
uk: ID клієнта

en: User role
uk: Роль користувача

en: Other
uk: Інше

en: Log in
uk: Вхід

en: Pattern
uk: Шаблон

en: Add rule
uk: Додати правило

en: seconds
uk: секунд(и)

en: Client
uk: Клієнт

en: contains
uk: містить

en: About
uk: Про модуль

en: Case sensitive
uk: Чутливе до регістру

en: ends with
uk: закінчується на

en: Uses
uk: Використання

en: starts with
uk: починається на

en: Client secret
uk: Пароль клієнта

en: Language mapping
uk: Відповідність мови
