Keycloak OpenID Connect (8.x-1.8) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: enabled
id: hidup

en: Delete
id: Hapus

en: Enabled
id: Aktif

en: Action
id: Tindakan

en: Weight
id: Bobot

en: remove
id: buang

en: Client ID
id: ID Klien

en: User role
id: Peran pengguna

en: Other
id: Lainnya

en: Log in
id: Masuk

en: Pattern
id: Pola

en: Add rule
id: Tambahkan aturan

en: contains
id: mengandung

en: About
id: Tentang

en: Case sensitive
id: Karakter sensitif

en: ends with
id: diakhiri dengan

en: Uses
id: Penggunaan
