Keycloak OpenID Connect (8.x-1.8) - en to tr translation catalogue (19 entries)

en: enabled
tr: etkin

en: Delete
tr: Sil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Action
tr: Eylem

en: Weight
tr: Ağırlık

en: remove
tr: sil

en: add
tr: ekle

en: User role
tr: Kullanıcı rolü

en: Other
tr: Diğer

en: Log in
tr: Giriş yapın

en: Pattern
tr: Örüntü

en: Add rule
tr: Kural ekle

en: seconds
tr: saniye

en: contains
tr: içeriyor

en: About
tr: Hakkında

en: Case sensitive
tr: Büyük/küçük harfe duyarlı

en: ends with
tr: bittiği değer

en: Uses
tr: Kullanım

en: starts with
tr: başladığı değer
