Keycloak User Provisioning (1.1.0) - en to de translation catalogue (27 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Submit
de: Absenden

en: Description
de: Beschreibung

en: Action
de: Aktion

en: Note:
de: Hinweis:

en: Import
de: Importieren

en: Export
de: Exportieren

en: Save
de: Speichern

en: Add
de: Hinzufügen

en: Sync
de: Synchronisierung

en: Email
de: E-Mail

en: Save Settings
de: Einstellungen speichern

en: Configuration
de: Konfiguration

en: Operation
de: Aktion

en: Group Name
de: Gruppenname

en: View Details
de: Details anzeigen

en: Save Configuration
de: Konfiguration speichern

en: Mapping
de: Zuordnung

en: Delete Users
de: Benutzer löschen

en: Group Type
de: Gruppentyp

en: Attribute Name
de: Attributsname

en: Delete user
de: Benutzer löschen

en: Create user
de: Benutzer erstellen

en: Do Nothing
de: Nichts tun

en: Let's Get Started!
de: Lassen Sie uns beginnen!

en: Attribute Value
de: Wert des Attributs

en: Upgrade Plan
de: Upgrade-Plan
