Khalti (1.0.0) - en to fa translation catalogue (33 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Transaction date
fa: تاریخ تراکنش

en: Actions
fa: عملکردها

en: Last updated
fa: آخرین به‌روزرسانی

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Test
fa: آزمایش

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: View
fa: مشاهده

en: ID
fa: شناسه

en: User
fa: کاربر

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Mode
fa: سبک

en: Desc
fa: نزولی

en: Order
fa: سفارش

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Pending
fa: معلق

en: Commerce
fa: تجارت

en: Expired
fa: منقضی شده

en: Transaction status
fa: وضعیت تراکنش

en: Completed
fa: تکمیل شد

en: Live
fa: زنده

en: Apply
fa: تایید

en: Canceled
fa: لغو شد

en: Language code
fa: کد زبان

en: Offset
fa: جابجایی

en: Transaction mode
fa: حالت تراکنش

en: About
fa: درباره

en: Total price
fa: قیمت کل

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: The status of the transaction.
fa: وضعیت تراکنش.

en: Asc
fa: صعودی
