Khalti (1.0.0) - en to fr translation catalogue (38 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Transaction date
fr: Date de la transaction

en: Last updated
fr: Dernière mise à jour

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Test
fr: Tester

en: Default
fr: Par défaut

en: View
fr: Voir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: User
fr: Utilisateur

en: Created
fr: Créé

en: Order
fr: Ordre

en: Sort by
fr: Trier par

en: Pending
fr: En attente

en: Secret key
fr: Clé secrète

en: Expired
fr: Expiré

en: No results found.
fr: Aucun résultat n'a été trouvé.

en: Transaction status
fr: Statut de la transaction

en: Completed
fr: Terminé

en: Create new transaction
fr: Créer une nouvelle transaction

en: Transaction id
fr: Id de transaction

en: Live
fr: En direct

en: Apply
fr: Appliquer

en: Canceled
fr: Annulé

en: Language code
fr: Code de la langue

en: Offset
fr: Décalage

en: Transaction mode
fr: Mode de transaction

en: About
fr: À propos

en: Contact email
fr: L'adresse de courriel de contact

en: Total price
fr: Prix total

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: The status of the transaction.
fr: Le statut de la transaction.

en: Delete form
fr: Supprimer le formulaire

en: Displaying @start - @end of @total
fr: Affichage de @start à @end sur @total
