Khalti (1.0.0) - en to id translation catalogue (30 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Transaction date
id: Tanggal transaksi

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Last updated
id: Update terakhir

en: Test
id: uji

en: Default
id: Bawaan

en: View
id: Lihat

en: User
id: Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: Order
id: Urutan

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Pending
id: Tertunda

en: Commerce
id: Perdagangan

en: No results found.
id: Tidak ada hasil

en: Transaction status
id: Status transaksi

en: Completed
id: Selesai

en: Live
id: Langsung

en: Apply
id: Terapkan

en: Canceled
id: Dibatalkan

en: Language code
id: Kode bahasa

en: Offset
id: Letak

en: About
id: Tentang

en: Contact email
id: Email kontak

en: Total price
id: Total harga

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Asc
id: Urutan turun

en: Displaying @start - @end of @total
id: Menampilkan @start - @end dari @total
