Kite 9 & 10 Drupal Theme (1.0.0-beta1) - en to fa translation catalogue (38 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Version
fa: نسخه

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to parent page
fa: برو به صفحه والد

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Help
fa: راهنما

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Breadcrumb
fa: مسیر راهنما

en: Web Server
fa: وب سرور

en: Database
fa: پایگاه داده

en: Custom
fa: سفارشی

en: Up
fa: بالا

en: System
fa: سیستم

en: General
fa: عمومی

en: Close
fa: بستن

en: Show
fa: نمایش

en: Content Top
fa: بالای محتوا

en: Content Bottom
fa: پایین محتوا

en: Hide
fa: پنهان کن

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Memory limit
fa: محدودیت حافظه

en: Main navigation
fa: منوی اصلی

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Powered by Drupal
fa: قدرت گرفته از دروپال

en: Breadcrumbs
fa: مسیر‌های راهنما

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Status messages
fa: پیام‌های وضعیت

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Show row weights
fa: نمایش وزن سطرها

en: Hide row weights
fa: مخفی نمودن وزن سطرها

en: Last Cron Run
fa: آخرین اجرای کرون

en: Site branding
fa: برند سایت

en: Primary admin actions
fa: اقدامات مدیریتی پایه

en: General System Information
fa: اطلاعات عمومی سیستم
