Kite 9 & 10 Drupal Theme (1.0.0-beta1) - en to id translation catalogue (37 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Content
id: Konten

en: Version
id: Versi

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to parent page
id: Ke halaman induk

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Help
id: Bantuan

en: Page title
id: Judul halaman

en: Web Server
id: Server Web

en: Custom
id: Tersuai

en: Up
id: Ke atas

en: System
id: Sistem

en: General
id: Umum

en: Close
id: Tutup

en: Show
id: Tampilkan

en: Content Bottom
id: Konten bawah

en: Hide
id: Sembunyikan

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Memory limit
id: Batas memori

en: Main navigation
id: Navigasi utama

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Powered by Drupal
id: Menggunakan Drupal

en: Footer Bottom
id: Bagian Bawah Footer

en: Page top
id: Halaman atas

en: Page bottom
id: Halaman bawah

en: Status messages
id: Pesan status

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: Footer Top
id: Bagian Atas Footer

en: Show row weights
id: Tampilkan bobot-bobot baris

en: Hide row weights
id: Sembunyikan bobot-bobot baris

en: Last Cron Run
id: Cron Run Terakhir

en: Drupal Version
id: Versi Drupal

en: Primary menu
id: Menu utama

en: Site branding
id: Pencitraan situs

en: Primary admin actions
id: Aksi admin primer

en: General System Information
id: Informasi Sistem Umum
