Kite 9 & 10 Drupal Theme (1.0.0-beta1) - en to pl translation catalogue (43 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Content
pl: Zawartość

en: Version
pl: Wersja

en: Go to previous page
pl: Przejdź do poprzedniej strony

en: Go to parent page
pl: Wyświetla stronę nadrzędną

en: Go to next page
pl: Przejdź do następnej strony

en: Help
pl: Pomoc

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Breadcrumb
pl: Ścieżka nawigacyjna

en: Web Server
pl: Serwer www

en: Database
pl: Baza danych

en: Custom
pl: Własne

en: Up
pl: W górę

en: General
pl: Ogólne

en: Close
pl: Zamknij

en: Show
pl: Pokaż

en: Content Top
pl: Lewy nagłówek

en: Content Bottom
pl: Na dole treści

en: Hide
pl: Ukryj

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Memory limit
pl: Limit pamięci

en: Main navigation
pl: Główna nawigacja

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: Powered by Drupal
pl: Witrynę napędza Drupal

en: Footer Bottom
pl: Dół stopki

en: Breadcrumbs
pl: Breadcrumby

en: Page top
pl: Góra strony

en: Page bottom
pl: Dół strony

en: Status messages
pl: Wiadomości statusu

en: Main page content
pl: Zawartość główna

en: Highlighted
pl: Wyróżnione

en: Footer Top
pl: Góra stopki

en: Show row weights
pl: Pokaż wagi wierszy

en: Hide row weights
pl: Ukryj wagi wierszy

en: Last Cron Run
pl: Ostatnie Uruchomienie Demona Cron

en: Drupal Version
pl: Wersja Drupala

en: Primary menu
pl: Menu główne

en: Site branding
pl: Marka witryny

en: Book traversal links for
pl: Odnośniki nawigacji książki

en: Primary admin actions
pl: Podstawowe akcje administratora

en: General System Information
pl: Ogólne Informacje o Systemie

en: Search form (narrow)
pl: Formularz wyszukiwania (wąski)
